Hierarchija

Dujinės įrangos raida yra jau praėjusi kelis etapus(kaip ir automobiliai) , ir klasifikuojama panašiu principu:

1-os kartos. Tai tikriausiai pati paprasčiausia patikimiausia ir pigiausia įranga skirta karbiuratoriniams automobiliams. Nuo 1000lt. 290 EUR. priklausomai nuo komplektacijos, įrangos gamintojo, pageidavimų.

2-os kartos įranga yra skirta įpurškimo sistemas turintiems automobiliams(tiek mono, tiek daugiataškiams) .Tai jau sudėtingesnė įranga, turinti automatinius perjungėjus, galybę elektronikos reikalingos tam, kad apgautų kompiuterį(emuliatoriai), ir gana didelę „amplitudę“ apsauginių vožtuvų(oro matuoklėms, įpurškimo sistemų apsaugai nuo galimų sugadinimų) . Ji automatiškai brangesnė. Nuo 1200lt. 348 EUR.(priklausomai...).

3-ios kartos įranga, arba 2-os patobulinimas yra „eko sistema“. Tai jau kompiuteriu(gana primityvoku), valdoma sistema, kuri reguliuoja dujų kiekio padavimą. Kaina, suprantama, dar didesnė. (kompiuteriuko kaina-apie 300lt. 87 EUR.)

4-os kartos įrangos atsiradimą lėmė patys automobiliai. Tai automobiliai, turintys „sekventin“ tipo įpurškimą(kiekvienas purkštukas paduoda kurą į degimo kamerą tam tikru laiku ir tam tikrą kiekį) . Jo darbą prižiūri keliais liamda zondais, katalizatoriais ir visa eile kitų nemažiau reikšmingų „prižiūrėtojų“, kuriais ginkluotas visagalis KOMPIUTERIS. Šitam procesui atkartoti ir prireikė šios įrangos. Tai tiesioginio dujų įpurškimo sistema. Ji turi savo purkštukus, savo kompiuterį ir kai ką panašaus į savo senąsias seses. Savo darbą ji koordinuoja su automobilio kompiuteriu. Šitų įrangų kainą lemia cilindrų skaičius ir ji jau nežema(komplektacija- kiekvienam atskira) . Nuo 3000lt...869 EUR...(čia turima galvoje nors kiek patikimesnė įranga, apie lenkiškas kalba neina)...

Taigi, galvojant, jog į seno modelio automobilį vertėtų įsidėti naujos kartos įrangą, reikėtų pamąstyti, iš kur dujinis kompiuteris gaus jam reikalingą informaciją. Lygiai taip pat reikia padaryti ir „naujųjų“ kartos savininkams. (aišku, variantas- atvirkštinis, nors yra ir išimčių).

***P.s. Gana nesunkiai dedasi paprasta (2 arba 3-ios kartos įranga) net į 2003-4 metų automobilius. (kam per didelė kaina tiesioginio įpurškimo)

Tačiau pati pradžia-priešdujinė diagnostika(kas bus, kai automobilyje bus sumontuota dujinė įranga, ir ar galima ją iš vis montuoti, į pasirinktą automobilį) . Jos metu aptariamos kainos ir terminai.


Visų kartų įrangų montavimas, garantinė ir pogarantinė priežiūra. Remontas, konsultacijos. Įvairūs gamintojai ir komplektacijos. Netradiciniai sprendimai(nors standartai- gana griežti) .

Ar apsimoka statyti dujas į Jūsų automobilį, galima labai paprastai paskaičiuoti(skaičiuoklė randasi dešinėje meniu), tik reikia imti taupymą 30-35%(čia priklausys nuo dujų ir benzino kainų).Pagarbiai,
Vytautas
Tel. +370 604 17177
[email protected]
Labai daug informacijos svetainės forume...